Prednedávnom spoločnosť Apple prekvapila odvážnym ťahom, ktorým bolo odstránenie jacku na slúchadla. Neprešla dlhá doba a Apple opäť zariskoval a priniesol svetu nové Airpods – bezdrôtové slúchadlá.
Väčšina ľudí si kupuje slúchadlá práve pre ich primárne využitie – počúvanie kvalitného zvuku, najmä hudby. Pri týchto slúchadlách si však aj napriek ich cene treba uvedomiť, že nejde o hi-fi slúchadlá. Áno, poskytujú naozaj kvalitný zvuk, no to nie je to jediné, čo na nich stojí takmer 200€.

technologie

Pri tomto produkte sa Apple nezameral ani tak na zvuk samotný, ale na flexibilitu a možnosť multitaskingu na úplne inej úrovni. Majú postačujúci dosah, no čo je najhlavnejšie, dosah vôbec neovplyvňuje kvalitu zvuku, čo je pri iných bezdrôtových slúchadlách nemožné. Pri kúpe Airpods si však treba uvedomiť, že majú určitý tvar ktorý sa nezmení, a ak chcete slúchadlá naplno využívať, musia vám jednoducho v ušiach sedieť. Treba aj myslieť na to, že ich treba nabíjať. Nabíjajú sa vložením do puzdra, automaticky po vložení a ich výdrž je 24 hodín pri priemernej hlasitosti.

Sú kompatibilné samozrejme so všetkými typmi macbookov, iphonov, ipodov a ipadov.
Sú taktiež skvelým handsfree pomocníkom do auta. umožňujú okamžitú a čistú komunikáciu, čím rozhodne vynikajú.

sluchátka

Navyše, Airpods hrajú len vtedy, keď počúvate. Majú totiž infračervený senzor ktorý  spozná, keď sú  zastrčené v ušnom kanáliku.  Ako náhle ich ale vyberiete, automaticky  zastavia prehrávanie. A pretože nie sú nijako káblovo prepojené, môžete pokojne využívať len jedno slúchadlo. Záleží len na vás.
Samozrejme, nech sa už pre kúpu nových Airpods rozhodnete, či nie, pri správnom využití rozhodne stoja za svoju cenu. a sme rozhodne zvedaví, čo budú aj iné spoločnosti opäť po vzore Apple a bezdrôtové slúchadlá sa stanú skutočnosťou. No musíme všetci priznať, že rozmotávaním klasických slúchadiel strácame často kopu nervov a času.