Časopis dostal veľmi výstižný názov, pretože si ho naozaj čítame na cestách po Slovensku. Či už súkromných alebo pracovných. Vlastne obrazne povedané, pretože keď cestujeme vlakom tak ideme po koľajniciach. Ale taký názov by asi nebol moc dobrý nápad.

vlak

Mnohí ľudia si kupujú časopisy alebo noviny, keď idú cestovať vlakom, aby mali čo robiť. Iní sa rozprávajú a väčšina len tak sedí a díva sa von oknom. Sleduje krajinu, oddychuje alebo spí. Činností, ktoré sa dajú robiť existuje veľké množstvo. Napríklad ako ja teraz píšem tento článok a sedím vo vlaku J. Už som však stretla ľudí, čo štrikovali, hačkovali, telefonovali, hrali sa hry na telefóne, učili sa (dokonca niektorí aj nahlas), čítali knihu a niektorí otravovali ľudí. No isto mi dáte za pravdu, že aj vás občas nájde chvíľka, keď sa vám nič nechce a taký časopis by vám padol vhod. No, keď žiadny nemáte, tak už je problém na svete. No vo vlakoch Železničnej spoločnosti taký problém nehrozí.

železnice

Tento časopis, ktorý sa nachádza vo vlakoch je mesačník. To znamená, že vychádza každý mesiac. Začiatkom každého kalendárneho mesiaca si teda môžete prečítať nové články o Slovensku. V každom čísle nájdete krížovku, nejaké hlavolamy pre deti a sudoku. Keď už nič iné, aspoň potrápite svoje mozgové závity. Každé číslo má na obale jednu hlavnú – ústrednú tému, ktorej sa venuje asi najviac strán. Napríklad v minulých číslach to boli kúpele na Slovensku alebo turistika na Slovensku.

kniha

Tento časopis reprezentuje Slovensku vo veľmi dobrom svetle a nedočítate sa tu takmer žiadne negatívne informácie, čo si ja osobne veľmi cením. Pretože stačí, že ich počúvame v televíznych novinách a nieto ešte o nich čítať v časopise, pri ktorom si máte oddýchnuť. Niektorých ľudí dokonca natoľko upútal tento časopis, že si ho nechávajú posielať aj domov, aby im neušlo ani jedno vydanie. Takže aj takáto možnosť tu je. Jednoznačne odporúčam!