Cieľovú lokalitu, v ktorej sa chystáte stráviť svoju spoločnú dovolenku, by ste si vopred mali dostatočne preštudovať.Zistite hlavne to, kde sa nachádzajú nemocnice a tiež, aké doklady budete potrebovať, aby vás v nich aj ošetrili. Možno to znie prehnane, ale stačí aby vás, alebo vaše deti rozbolel zub a bez odbornej pomoci si jednoducho nepomôžete. Navyše nie je nič nezvyčajné na tom, ak po konzumácii miestneho jedla dostanete tráviace ťažkosti.

dovolená

Mali by ste si taktiež zistiť, kde sa nachádza polícia.Nemusí sa vás niekto pokúšať zavraždiť, stačí ak stratíte doklady. Pre prípad, keď, je dobré mať so sebou ofotené všetky osobné doklady a samozrejme aj tie vašich detí. Verte, že vám to ušetrí nemalé problémy. Poprípade si ich zašlite na mail, pretože ten nemôžete stratiť spolu s taškou.

Zásobte sa liekmi proti bolesti, horúčke a zažívacím ťažkostiam.Ak by postihli problémy vás, možno by ste to riskli a nakúpili neznáme tabletky v miestnej lekárni. V prípade detí sa to však naozaj neoplatí. Je taktiež dobré ak si vopred zistíte aké lieky sú v danej krajine predávané namiesto tých našich. Predídete tak panike v prípade, že si nejaké budete potrebovať zakúpiť.

pláž

Vytvorte si finančnú rezervu. V prvom rade by ste nemali mať všetku hotovosť na jednom mieste a ešte aj spolu s platobnou kartou. Najlepšie je, ak budete časť hotovosti nosiť so sebou a časť nechávať na hotelovej izbe. Taktiež sa postite tým, že budete mať dve peňaženky a každú bude nosiť jeden z partnerov. Ak si chcete byť úplne istí, že sa nedostanete do problémov, pošlite rezervnú finančnú čiastku na účet známemu, alebo rodičom. V prípade totálneho zúfalstva vám ich budú môcť zaslať. Dobrodružstvo bez peňazí a jedla môže byť dobrým zážitkom pre dvoch mladých ľudí, ale pre rodinu s malými deťmi určite nie.

5/5 - (4 votes)