Google Play je špeciálna platforma od spoločnosti Google, ktorú môžete poznať aj pod niekdajším názvom Android Market. V súčasnosti spája Android Maker, Google eBookstore a Google Music pod jednou „strechou“. Vznikla už v roku 2012 a slúži predovšetkým ako virtuálny obchod určený pre zariadenia s operačným systémom Android. Okrem aplikácií si môžete sťahovať aj vyššie spomínané knihy, filmy, časopisy či dokonca hudbu. Obchod mal v roku 2016 viac ako osemdesiat miliárd zaznamenaných stiahnutí aplikácií. V jeho knižnici ste v roku 2017 mohli nájsť až tri a pol milióny dostupných aplikácií, ktoré boli delené do dvoch kategórií – zdarma a za poplatok.

google

Spoločnosť Google postupne rozširuje geografickú podporu pre služby:

  • Hry Google Play
  • Knihy Google Play
  • Hudba Google Play
  • Filmy a TV Google Play
  • Google Play Console
  • Správy Google

Dnes si užívatelia môžu sťahovať a nakupovať aplikácie vo viac ako 145 krajinách, a to napriek tomu, že Google na svojich stránkach upozorňuje, že ich platený obsah nemusí byť k dispozícii v niektorých oblastiach sveta, napriek tomu, že je krajina uvedená v ich zozname. Pokiaľ chcú vývojári ponúkať aplikácie ďalej, musia si zaplatiť registračný poplatok v hodnote cez dvadsať amerických dolárov na Google Play Developer Console. Vďaka tomuto rozhraniu môžu vývojári kontrolovať ceny nákupov a predajov aplikácií a všetky obraty v tej danej krajine. Vývojár má možnosť vypúšťať testovacie verzie aplikácií a tým pádom si môžu užívatelia predplatiť exkluzívny obsah vopred, pričom im budú dodané hneď, ako budú dostupné.

search

O bezpečnosť sa báť nemusíte. Začiatkom roka 2012 totiž Google predstavil najnovší antivírusový program s názvom Google Bouncer, ktorý má na starosti skenovanie už existujúcich aplikácií, pričom vyhľadáva trójske kone, spyware a malware. Je však dobré spomenúť, že aplikácie stále môžu požadovať povolenie prístupu k SMS, úložisku, fotoaparátu, lokalizácii a inému obsahu vášho smartfónu.