Pred prvou návštevou kuchynského štúdia je dobré porozmýšľať o viacerých faktoroch ovplyvňujúcich výsledný návrh a realizáciu novej kuchyne. Ergonómia priestoru, ako aj množstvo a rozmiestnenie spotrebičov závisí najmä od toho, kto bude kuchyňu najčastejšie používať, ako aj od počtu členov domácnosti. Ak si premyslíte nasledovné otázky dopredu, budeme Vám vedieť navrhnúť kuchyňu oveľa rýchlejšie a efektívnejšie.

Čo si treba premyslieť pred prvou návštevou?

 • aká bude výška pracovnej plochy? vyhovuje Vám výška súčasnej pracovnej plochy?
 • varné centrum: sklokeramická alebo plynová varná doska?
 • pečenie: zvýšené umiestnenie do priestorovej  skrine alebo umiestnenie rúry pod pracovnú dosku?
 • mikrovlnná rúra: zvýšené umiestnenie do priestorovej skrine alebo umiestnenie do hornej skrinky?
 • chladenie: voľne stojaci spotrebič alebo vstavaná chladnička?
 • umývacie centrum: drez, drez s odkvapkávačom, miska,  rohový drez
 • umývačka: áno alebo nie? V šírke 450 mm alebo 600 mm?
 • odsávač: s odťahom alebo recirkuláciou cez uhlíkový filter? Priestorový, komínový, alebo zabudovaný?
 • bude pračka umiestnená v kuchyni?
 

Čo si treba priniesť na prvú konzultáciu?

 • pred prvou návštevou je dobré sa objednať, aby sme sa mohli venovať iba Vám. Vyhraďte si na prvú konzultáciu dostatok času, sedenie bude trvať približne hodinu. Prekonzultujeme spolu rozloženie kuchyne, ukážeme Vám vzorky materiálov prípadne hotové realizácie, ktorými sa môžete inšpirovať ak ešte nemáte konkrétnu predstavu. 
 • prineste si pôdorys miestnosti (projekt), orientačne zamerané výšky parapetov, umiestnenie odťahu odsávača, odpadov, elektroinštalácie a radiátorov, prípadne fotografie priestoru. 
   
Na prvej konzultácii môžeme spolu vytvoriť prvý návrh, alebo si dohodnúť dalšie stretnutie, na ktorom už budete mať pripravenú vizualizáciu aj s cenovou kalkuláciou.
 

 

Ako bude vyzerať naša spolupráca?

1. FÁZA - NÁVRH:

Prvú schôdzku si môžeme dohovoriť u nás v showroome, alebo primo u Vás doma. Výhodou návštevy v našom štúdiu je možnosť prezrieť si množstvo vzoriek ako aj vystavené vzorové kuchyne, spotrebiče, drezy... U nás v štúdiu Vám vieme prvý návrh vytvoriť aj na počkanie. 

Pri návšteve u nás v štúdiu nasleduje spoločná konzultácia nad pôdorysom alebo fotografiami priestoru. Opýtame sa Vás na Vaše požiadavky a nároky na novú kuchyňu, Vaše predstavy a preferencie, dohodneme sa na materiáloch, spotrebičoch... Na základe prvej konzultácie Vám pripravíme prvú cenovú kalkuláciu. 

Výsledkom prvej fázy návrhu bude vizualizácia, ktorá je bezplatne dostupná u nás v štúdiu. Tú budeme postupne počas nasledujúcich návštev dokončovať na základe Vašich pripomienok. Môžeme doladiť farby, materiály, rozoženie kuchyne a prepracovávať detaily, až kým kuchyňa nebude úplne podľa Vašich predstáv a možností.

Po odsúhlasení návrhu nasleduje podpísanie zmluvy, ktorá je záväznou objednávkou na realizáciu kuchyne. 

2. FÁZA - DOKUMENTÁCIA:

Nasleduje zameranie interiéru u Vás doma. Zameriame všetko, čo je potrebné pre presné zhotovenie kuchyne, ktorá bez problémov zapasuje do priestoru. Ak je to potrebné, na základe návrhu kuchyne Vám vypracujeme plány inštalácie pre spotrebiče. 

Dodacie lehoty objednanej kuchyne sa líšia v závislosti od zvolených materiálov. Pri kuchyniach z fólie, lamina a synchroporu je to 5 až 6 týždňov, dyhované a lakované kuchyne sú náročnejšie na zhotovenie, ich dodacia llehota je preto 8 až 10 týždňov.

3. FÁZA - MONTÁŽ: 

Zhotovenú kuchyňu Vám privezieme, vynesieme a odborne namontujeme. V prípade potreby poradíme alebo zabezpečíme demontovanie a odvoz starej kuchyne. Montáž kuchyne trvá približne 2 až 3 dni, v závislosti od zložitosti a veľkosti. Montáž je možné zrealizovať aj "na kľúč". Hotovú kuchyňu si zákazník preberá osobne. 

4. FÁZA - STAROSTLIVOSŤ

Samozrejmosťou je zabezpečeie starostlivosti o naše kuchyne. Ak sa Vám minuli filtre do digestora, alebo Vás omrzeli farby dvierok, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať a my Vám zabezpečíme všetko potrebné.