Pri tých úplne prvých fázach, respektíve keď motorku ešte ani nemáme, ale stále častejšie rozmýšľame, že by sme si jednu skutočne zadovážili, sa v nás okrem finančnej otázky zrejme bijú ešte dve, vo svojej podstate rozdielne úvahy.
Prvou z nich je predstava neopísateľne skvelého pocitu z jazdy na tomto krásnom stroji, takisto pocit nenahraditeľnej zábavy ako aj jeho pravidelné využitie k praktickým účelom, no na druhej strane sa v našom podvedomí možno kĺbi určitý strach a v rozume opatrnosť s otázkou, či sa hneď v prvé dni počas jazdy na tomto, pre nás novom stroji neprizabijeme.

přílba

Ak sa totiž pozrieme na najrizikovejších účastníkov cestnej premávky, tak v spoločnosti panuje jasný názor- sú to práve motorkári. Nie sú v takom bezpečí, ako šoféri áut, navyše každý skúsený a ostražitý motorkár musí rátať s tým, že auto mu prednosť dávať automaticky nemusí, respektíve z tohto pohľadu sa v realite stretávame s určitou rovnoprávnosťou, kedy motorkár žiadnu ohľaduplnosť a prednosť čakať nemôže, respektíve je oveľa bezpečnejšie a rozumnejšie vsadiť na nedôveru a radšej si dávať obrovský pozor a rešpektovať vodičov áut.

Preto je pre motorkára okrem ostražitosti ideálne vsadiť aj na správnu výbavu počnúc kvalitnou prilbou, pričom k tým špičkovým sa radí taliansky výrobca a jeho prilba AIROH, podceniť by sme však nemali ani výber overalu odolného voči vetru alebo možnému pádu. Teda výber vhodnej prilby ako aj oblečenia môže znamenať oveľa vyššiu šancu, že aj v prípade pádu nemusia byť následky fatálne.
Každopádne samotnú jazdu už máte v rukách iba vy a môžete to brať ako isté pozitívum. Máte tak v rukách vašu bezpečnosť ako aj zodpovednosť voči ostatným účastníkom cestnej premávky, preto ju môžete mať pod kontrolou a dodržiavať rady či zásady bezpečnej jazdy.

helma

Dôležité je však aj prispôsobenie výberu nielen doplnkov, ale i samotnej motorky ku konkrétnej jazde, ktorú chcete pravidelne preferovať. Vhodným výber nezískate iba lepšiu zabezpečenosť, ale takisto praktickejšiu a komfortnejšiu jazdu.