Bol to naozaj skvelý výkon. Nakoniec slovenský tím podľahol Kanade 5:6 po góle z presilovky v posledných sekundách zápasu. Po tomto zásahu sa v košickej Steel aréne rozpútala obrovská nevraživosť.

hokej

Celá hala začala pískať a nadávať na rozhodcov a bohvie na koho ešte. Je pravda, že našim národným športom je hokej a extrémne nim žijeme, ale mali by sme mať aj akési športové správanie. Diváci začali na ľad hádzať odpadky, fľaše a iné predmety. Mal to byť akýsi útok na rozhodcov, ktorý sa zvrtol a diváci začali hádzať predmety nie len na ľadovú plochu, ale aj na kanadskú striedačku a priamo na hráčov Kanady. Aby tomu nebolo málo, celé to vyvrcholilo tým, že diváci v Steel Aréne vypískali kanadskú hymnu až ju vôbec nebolo počuť.

Samozrejme aj slovenskí hokejisti boli sklamaní čo sme mohli vidieť ako polámali hokejky a dávať všelijaké gestá smerom k rozhodcom. Každopádne emócie v ten pondelok boli veľmi silné. Aj pred obrazovkami určite. Kanadské mužstvo bolo veľmi agresívne a arogantné, tak popravde sa možno ani nečudujem že sa pískalo a hádzali veci, lebo ta porážka bola krutá a nespravodlivá. Urobilo to Slovensku minimálne mediálnu hanbu v zahraničí.

zápas

Takéto správanie k športu nepatrí a je to nebezpečné. Nehovoriac o tom, že sa mohli zraniť ľudia ak bytie predmety popadali na niekoho. Namiesto hádzania fliaš mohli povzbudzovať. Každý cítil krivdu, ale nemôžeme sa správať ako nevychované opice lebo takého udalosti potom škatuľkujú celý národ. Svojím správaním sme nepoškodili nikoho iného len seba. Namiesto pískania do kanadskej hymny si mohli radšej pospevovať tú slovenskú, aj keď…rešpekt je rešpekt. Tu nebol žiadny. Ešte aj tréner slovenskej reprezentácie je Kanaďan. Hold! Bolo to smutné, ale treba sa usmiať, povzniesť, nabudiť, oddýchnuť a pripraviť sa na ďalšie zápasy. Vždy je to len hra.

4/5 - (2 votes)