Let balónom
Pre romantikov je predstava stráviť so svojou polovičkou v košíku poháňajúcom teplým vzduchom v obrovskom balóne je niečo neuveriteľné a krásne. Pri západe slnka je tento moment nezabudnuteľný, no čo by na to povedal človek, ktorému naháňa strach z pohľadu z tretieho poschodia obytného domu? Niektorí si tento let užívajú, iní by naň ani zadarmo nenastúpili. Ide o poriadnu dávku adrenalínu, pretože sa spoliehate len na obyčajný horký vzduch a lietate vo výške stoviek metrov od zeme.

létající balon

Bungee-jumping
Klasika pre náročných ľudí, ktorí sa neboja zoskočiť z mostu a vlasom dotknúť zeme alebo priľahlej vodnej nádrže. Tento druh adrenalínového športu sa praktikuje už dlhú dobu, a tak nie je ničím výnimočný. Preto ľudia prišli s vylepšením – obohatili zoskokovú dráhu o rieku plnú krokodílov. Tak čo, ste pripravený skočiť si to z niekoľkometrovej výšky a zároveň sa stretnúť zoči-voči s nepríjemným predátorom ceriacim papuľu plnú ostrých zubov?

Zoznámenie so šelmou
Zoologické záhrady sú jedným z najnavštevovanejších priestorov na zemi. Zvieratá vždy boli súčasťou človeka, ktorý ich do dnes veľmi rád obdivuje. Nie je však dostupný žiadny bližší kontakt ako cez sklo, či klietku. Zvieratá sú od ľudí vždy oddelené pre zabezpečenie úplnej bezpečnosti ľudí. Aj preto tam bezstarostne chodí mnoho rodín s malými deťmi. S nimi by ste asi nemohli navštíviť niečo viac. Safari s blízkym kontaktom divých zvierat alebo mnohé kontaktné zoo, pri ktorých sa na zvieratá môžete nielen pozerať, ale aj ich pohladiť, ponúknuť im potravu alebo sa s nimi jednoducho odfotiť. Veľký záujem je hlavne o šelmy – tigrov, levy a medvede známe svojou agresivitou a veľkým rešpektom.

bungee jumpong

Ak sa už nudíte alebo nie, o zábavu budete mať postarané. Tieto tri netradičné výlety sa naozaj oplatia nehľadiac na ich vyššiu cenu. V živote treba niečo zažiť, možno je to práve jeden z vybraných troch aktivít, ktorá vás osloví.