Rôzne bodové svetlá, LED pásy, či iné menšie svietidlá, dnes využíva stále viac ľudí. V prvom rade dokážu v byte vytvoriť veľmi príjemnú atmosféru. Okrem toho sú však aj úsporné, no a poďakujú sa nám aj naše oči. Miestnosťou, kde by takéto svetelné doplnky určite nemali chýbať je naša kuchyňa.

led trubice

Najideálnejším osvetlením, ktoré sa hodí nainštalovať priamo nad kuchynskú linku, sú LED trubice. Sú úsporné a taktiež dokonale osvetlia pracovný priestor. Dostanete ich v rôznych veľkostiach, takže nad jednu linku, sa ich zmestí pokojne viacero. Ak si ich doma nainštalujete dostatočne veľa, hlavné svetlo možno časom prestanete úplne používať. No a to sa zásadne odzrkadlí na vašich účtoch za elektrinu.

Na trhu nájdete množstvo rôznych verzií tohto osvetlenia. Môžete si vybrať biele svetlo v studených, alebo teplých odtieňoch. Na niektorých kúskoch je možné nastaviť aj intenzitu svetla. Ak teda budete na linke niečo práve krájať, použijete intenzívnejšie osvetlenie. Pokiaľ budete chcieť nechať svetlo zapálené na noc, použijete najslabší stupeň.
Určite vás bude zaujímať aj množstvo energie, ktorú takéto osvetlenie požerie. Trubice majú vo všeobecnosti príkon od deviatich do štrnástich wattov.

LED svetlá mnohých odrádzajú kvôli vyššej cene. Ak si však vezmete do úvahy, že takáto žiarivka vydrží veľmi dlho (až 50 000 hodín )a navyše žerie omnoho menej elektrickej energie, tento počiatočný vklad sa naozaj oplatí. Spomínané trubice pritom kúpite už od ôsmych eur, takže nehovoríme o závratných sumách.

trubice led

Využijete ich kdekoľvek
Osvetlenie tohto typu môžete samozrejme využiť aj v iných miestnostiach vo vašej domácnosti. Oceníte ich určite v kúpeľni, ale taktiež v spálni, alebo ako svetlo do chodby. Do týchto miestností, by ste mali siahnuť po teplých odtieňoch bielej, aby vám zbytočne nenarúšali pokojný spánok.