Keď počujete slovo podnikateľ, hneď si predstavíte vystresovaného človeka v obleku, ktorý nemá na nič čas. Predstavujete si jeho rodinu ako sedí v prepychovom dome ale chýba im otec rodiny, ktorý pracuje dlho do noci. Takúto predstavu v nás vytvorili rôzne americké filmy v ktorých je toto pre podnikateľa typické. Nemusí to tak ale vôbec byť. Ako to vlastne majú podnikatelia z voľným časom?

kancelář.jpg

Je zrejmé, že to nie je možné zovšeobecniť na každého. Budem teda písať len o tom s čím mám skúsenosť a o čom mám prehľad. Podnikanie nie je o tom, že nemáte voľný čas je to skôr o spôsobe práce. Nemáte stanovenú pevnú pracovnú dobu a teda nie je to len tak, že ste do štvrtej v práci a potom máte voľno. Čo ale robíte vy cez svoje voľno? Prídete z práce a upratujete, varíte, periete.
U podnikateľa to je inak. Ráno nevstáva skoro do práce, vyspí sa a až tak má povinnosti. Sú to ale také povinnosti ako skontrolovať zamestnancov, ísť do banky alebo na pracovné stretnutie. Pracovné stretnutia sú v kaviarni alebo napríklad v reštaurácii na obede. Je to skôr ako posedenie s priateľom pri čom si dohadujú spolupráce.

obchod.jpg

Sám si riadi pracovný čas a náplň dňa. Je to skôr o spôsobe života, pretože bežný zamestnanec pracuje oveľa ťažšie a viac. Nemá za to ani poriadne zaplatené. Záleží to aj od povahy človeka, pretože nie každý zvláda byť vždy k dispozícii. Pre niekoho to problémom nie je a nerobí si s tým ťažkú hlavu.
Podnikatelia teda majú až príliš veľa voľného času. Majú v podstate každý deň voľný a plánujú si len to čo chcú. Chodia na rôzne konferencie do krásnych a luxusných hotelov. Dobre sa najedia, stretnú nových ľudí a prežijú príjemné dni. Niekto na to však nemá schopnosti a vedomosti. Nie každý z nás dokáže stále komunikovať s novými ľuďmi a celý deň venovať práci aj keď nie až tak náročnej.