Tajomstvo zdravia je už odhalené a to dlhú dobu. Je škoda, že nevnímame reakcie tela vtedy, keď to potrebuje. Predišli by sme mnohým zdravotným problémom.

Prečo nepočúvame…

Voči signálom ktoré vysiela naše telo, keď niečo nie je v poriadku sme slepý a hluchý. Na vine je hektická a rýchla doba v ktorej žijeme. Nemôžeme si dovoliť niečo nestihnúť alebo zanedbať, máme množstvo povinností. Nestíhame a zanedbávame ale na druhej strane https://www.volkswagen.cz/modely/specialni-vozy/ovladaci-prvky/pedal-plynu-na-leve-strane-a-popruh-pro-usnadneni-zavirani-d vlastné telo. Pri záľahe úloh sme voči jeho volaniu slepý a hluchý. Skrátka sme zahltený povinnosťami a úlohami natoľko, že nemáme čas na seba a dokonca ani na svojich blízkych. Riešenie je pritom také jednoduché – počúvať. Počúvať varovné signály ktorými naše telo a myseľ upozorňuje na hroziaci problém.

Dlhodobý stres stojí aj za syndrómom vyhorenia

Deň keď sa zastavila Zem

Jedného dňa prídeme do stavu, kedy sa objaví choroba. Choroba nás obmedzuje a preto ju riešime. To ale nie je ideálne pre naše telo a ani zdravé. Potrebné je sebapoznanie. Poznanie svojich možností a potrieb. Niet sa čo čudovať, že vďaka osvete čoraz viac ľudí začína inklinovať k prírodným vedám a zdravotéke. Venujú sa meditáciám, rôznym kúram a snažia sa nahliadnuť do svojho vnútra aby objavili vnútorný pokoj a tým podporili nielen svoje zdravie ale aj psychiku. Treba mať triezvy pohľad na tlak ktorý na svoje telo a psychiku vyvíjame. Jedného dňa sa proste zobudíme a zistíme, že plnenie úloh a povinností nie je stredobodom vesmíru. Je to deň, kedy sa pre človeka, ktorý si to uvedomí zastavila Zem.

Pohľad do svojho vnútra nám prináša cestu voľnosti

Pozitívny prístup lieči

Naozaj, psychika ovplyvňuje mnohé procesy v našom tele. Pozitívne naladený ľudia sú pokojnejší a netrpia takmer žiadnymi chronickými chorobami. Zažívajú menej stresu a teda sú aj odolnejší voči chorobám ako napríklad chrípka či poruchy trávenia. Vstúpme teda do seba a postavme sa na prvé miesto v živote. Seba – svoj psychický stav, svoje dobré aj zlé stránky a samozrejme svoje zdravie.