Chceli by ste chovať sliepky, zajace, alebo nejaké to zvieratko na mlieko? asi vás odrádza predstava, že sa oňho budete musieť starať každý deň v roku. Dovolenka, alebo víkendový pobyt, sa z tohto dôvodu stávajú takmer nereálnou záležitosťou. Presne tak. Pred takými desiatimi rokmi, vyzeral chov hospodárskych zvierat presne takto. Dnes, ale žijeme v dobe, kedy technika urobila svoje. IT vychýtavky neboli vymyslené iba pre chatovanie s priateľmi, strihanie filmov, či inteligentné ovládanie domu. Môžete ich využiť aj v tomto prípade.

mobil
 
Môj známy chová kade čo. Pred nejakým časom sme sa stretli u spoločných známych na opekačke. Tá sa však trošku pretiahla, a tak trvala dve noci. Na druhé ráno som si spomenul, že dotyčný doma chová zvieratá, opýtal som sa ho, či sa mu o nich niekto chodí starať. V tomto momente mi poriadne otvoril oči. Tak napríklad jeho sliepky, majú vo výbehu umiestnený prístroj na automatické kŕmenie. Nejde o žiadny drahý výmysel pre chovateľov hospodárskych zvierat. takéto prístroje sa používajú pre domáce zvieratá ako sú mačky a psy. Nasypete do nich granuly, nastavíte časovanie dávkovania a máte hotovo. ovládať ich ale viete aj pomocou aplikácie v telefóne. Tým istým spôsobom mal môj známy vyriešené aj dávkovanie vody. Napájačka sa jednoducho naplnila vtedy, keď zvieratá vodu vypili.
 
Pochválil sa mi aj ďalšou technologickou vychytývkou, ktorá ho zachraňuje v zime. Kým ostatný chovatelia zvierat v tomto období bojujú so zamrznutou vodou a inými „mrazivými“ problémami, on využíva ohrievacie podložky. Tak nemusí riešiť rozbíjanie ľadu v napájačkách, alebo premrznuté zvieratá.

start up
 
Do výbehov si nainštaloval kamery, takže môže kedykoľvek skontrolovať svoje hospodárstvo. Tieto riešenia sú neskutočne nápomocné. Ak by sa vybral na dvojtýždňovú dovolenku, bez pomoci rodiny, či známych, by to samozrejme nešlo. Avšak v prípade krátkych výletov, mu technológie neskutočným spôsobom uľahčili život. Verím, že takýto moderný prístup k tradičným aktivitám, ako je chov hospodárskych zvierat, inšpiruje aj vás.