Kuchyňa je moje milované miesto. Milujem varenie, zaváranie, pečenie, no proste všetko, čo súvisí s prípravou jedla. A viete, kedy sa v mojej kuchyni zdržiavam najradšej? Viem, môže vám to byť úplne jedlo, no čas, kedy v tejto miestnosti trávim čas, je veľmi podstatný. Je to noc. Z práce sa vraciam až okolo ôsmej večer, takže si v mojej kuchyni veľa denného svetla neužije. Preto potrebujem dobré umelé osvetlenie, o ktorom vám chcem povedať niečo viac.

Kuchynská linka v strede kuchyne, nad ktorou visia tri svetlá

Najdôležitejším miestom, ktoré si musíte v kuchyni osvetliť, je kuchynská linka. Povedzme, že nejaké veci robíte aj na stole, no predpokladá, že aj vaša kuchyňa bude situovaná tak, že hlavné svetlo na strope, bude takmer presne nad stolom. Ak sa mýlim a nie je to tak, tak si nad stôl dajte svetlo, ale že presne na stôl. To je základný princíp pri osvetľovaní kuchyne. Osvetlenie kuchynskej linky ledprodukt.sk by malo vyzerať tak, že svetlo svieti https://www.omlazeni.cz/umyvacka-riadu-svieti-66-351231-0.html priamo zhora. Tak sa vyhnete rôznym tieňom a nedostatočnému svetli. Vďaka tomu sa neporežete a nebudete si ničiť oči.

Rohová linka osvetlená bodovými svetlami

OK, takže hlavný princíp by sme mali za sebou, teraz je tu ešte otázka, či sú lepšie nejaké svetelné trubice, bodové svetlá alebo nejaké iné typy žiaroviek a svietidiel. Za mňa vyhrávajú trubice a pomerne nová vec, panely. Tieto svietidlá vám kuchynskú linku osvetlíte skutočne parádne, rovnomerne a dostatočne. Ak by ste však mali náhodou linku uprostred kuchyne, môžete využiť aj krásne guľaté svetlá s klasickými žiarovkami. Je to efektné a ak použijete dostatočne silné žiarovky, tak aj praktické.

Možno nechápete, prečo niekto takto rieši osvetlenie v kuchyni. Ja ho riešim preto, lebo som si už neraz zarezala do prsta alebo som s fľaštičkou korenia chodila ku svetlu, lebo som nevedela prečítať malé písmenká. Navyše, v každej miestnosti, kde sa venujete činnostiam, pri ktorých si namáhate oči, mali by ste tam mať dobré svetlo.