Last minute dovolenky zažívajú svojich pätnásť minút slávy. Majú však takéto dovolenky naozaj len samé výhody alebo sa na nich nájdu aj nejaké tie mínusy? Poďme sa na to pozrieť, krok za krokom.

Hodinky na ružovomodrom pozadí.jpg

Tri výhody, ktoré prekoná len málo čo

  1. CENA !!!

Cena týchto dovoleniek nepochybne patrí k výrazným plusom. Veď kto by nechcel dovolenkovať za polovičnú a niekedy i omnoho nižšiu cenu? To, koľko môžete v reály ušetriť, si vysvetlíme na malom príklade. Tak napríklad Dovolenky Turecko- Side last minute, môžete mať až o viac ako tridsať percent lacnejšie. To v praxi znamená, že za zájazd, ktorý pôvodne stál tisícdvesto eur, dostanete za necelých osemsto.

  1. Nemáte čas na vymýšľanie

Dovolenku zaplatíte a odlet vás čaká o niekoľko dní. V niektorých prípadoch dokonca o niekoľko hodín. Vďaka tomuto časovému „pressu“, sa nemusíte naozaj obávať toho, že vám vaše plány niečo alebo niekto skríži. Obrovskou výhodou je aj to, ž existuje minimálne riziko toho, že budete musieť platiť storno poplatok za zrušenú dovolenku.

  1. Rozhodnete sa podľa aktuálne situácie

Vyberáte svoju dovolenku hlavne podľa aktuálneho počasia? Niektorí sa zas zameriavajú na aktuálnu bezpečnostnú situáciu v danej krajine. Pri last minute dovolenke, sa môžete vybrať na miesto, ktoré vám v danej chvíli vyhovuje najviac.

Slnečné okuliare a nápis „summer“ vyskladaný z drevených kociek položené v piesku.jpg

Má to aj mínusy

  1. Nevyberáte úplne podľa seba

Nebudeme si klamať, tento typ dovoleniek by sme mohli nazvať aj ako „to čo ostalo“. To znamená, že väčšinou nemôžete očakávať luxusný výhľad na more a iné výhody, ktoré si môžete pri klasickej dovolenke pekne – krásne naplánovať a zaplatiť. Na druhej strane však musíte brať do úvahy nízku cenu, takže to nemusí byť až tak zlé.

  1. Dovolenka pre celú rodinu? Len ťažko

Druhým mínusom je nepochybne to, že len ťažko nájdete zájazdy pre štyri či viac osôb. Ak sa teda do daného letoviska chystáte vo väčšom počte, môže to byť naozaj problém.