Pri viacerých typoch diét ste sa určite stretli s tvrdením, že prílohy k jedlám nie sú pri snahe udržať si zdravú líniu najvhodnejšou voľbou. Bagetku k polievke, hranolky, zemiaky s cibuľkou, či ryžu by ste mali teda obmedziť, či vynechať. Znie to celkom desivo. Dávať si kuracie prsia na prírodno len tak, bez ničoho? Takéto chudnutie nevyzerá vôbec lákavo. Na jedlo, aj tú zdravú variantu, by sme sa predsa mali tešiť, nie sa zbytočne týrať. Je teda ešte nejaká malá nádej na záchranu?

Jedlo

Spôsob, ako dosiahnuť sexi telo a pritom si jedenie neznepriateliť? V skutočnosti prílohy úplne vyčiarknuť z jedálnička nemusíte. Ak ste na zdravotnej diéte, ktorú kontroluje váš dietológ, ten vám poradí, čo je pre vaše telo vhodné. Všetci ostatní, ktorí si diétu ordinujú sami, by mali počúvať vlastné telo. Kalorické hranolčeky, či biele pečivo na kilá logicky nie sú to, čo do diéty patrí. Minimalizmus je preto tá správna cesta. Rozhodujúce sú porcie a spôsob prípravy. Zemiaky uvariť v pare, pečivo použiť celozrnné, cestoviny taktiež a veľa veľa zeleniny. Brokolica, hrášok, lusky, ružičkový kel, šalát, čokoľvek, čo vám príde na chuť.

Zemiaky

Pri proteínovej diéte, kedy sa pri výbere jedál zameriavate na tie s najvyšším množstvom proteínov, máte prípravu jedál o trošku sťaženú. Ale to samozrejme nie je dôvod na rezignáciu. Našťastie veda pokročila natoľko, že doma si obľúbené jedlá pripravíte aj v keto variante. Ako to funguje? Jednoducho si všetko pripravíte z prášku. Nemali ste zemiakovú kašu už celú večnosť a bola to jedna z vašich najobľúbenejších príloh? Pučené zemiaky Prodietix – z francúzskej keto diéty, vám potešia vaše chuťové poháriky. Pučené zemiaky Prodietix, to je nízkoenergetická zmes s obsahom bielkovín až 60%, ktorú len zmiešate so studenou vodou, ohrejete a máte chutnú prílohu bez výčitiek.