Radi posielate všelijaký tovar, ale niekedy máte naozaj dilemu, do akej obálky máte daný predmet zabaliť? Prinášam vám vhodné riešenie. Veľmi dobrým pomocníkom je plastová obálka. Do plastovej obálky môžete zabaliť takmer čokoľvek. Nemusíte sa pritom obávať poškodenia posielaného predmetu alebo balíčka. Plastovú obálku pani za priehradkou na pošte nemôže nijako poškodiť neodborným zaobchádzaním a taktiež nemôže na ňu jednoducho buchnúť razítko alebo pečiatku pošty, čo by mohlo spôsobiť poškodenie danej zásielky. Aj ja rada predávam napríklad oblečenie. S posielaním rôznych zásielok mám dlhoročné skúsenosti.

t-shirts-1144189_640

Väčšinou však tovar posielam v klasických obálkach alebo balíčky v rôznych igelitových taškách prelepených lepiacou páskou s vytlačenou adresou prijímateľa a odosielateľa. Väčšinou však dúfam, že balíček príde naozaj nepoškodený a tak ako som ho odosielala. Poštárky častokrát zachádzajú so zásielkami veľmi neodborne, pohadzujú si ich na kopy a nedávajú pozor, či by sa v balíku nenachádzalo niečo, čo by sa mohlo prepravou rozbiť alebo znehodnotiť. Tomuto sa môžete vyvarovať práve zabalením odosielanej veci alebo oblečenia do plastovej obálky. Má rozhodne všestranné využitie na posielanie hocijakých zásielok. Je možné si ich zakúpiť v rôznych veľkostiach, čo uľahčí samozrejme pri balení balíčka. Pri menších posielaných vecí, stačí samozrejme aj menšia obálka. Nemusíte malú drobnú vec baliť do obálky typu A4 alebo naopak, veľkú vec ani tlačiť do príliš malej plastovej obálky. To proste nepôjde.

envelope-997009_640

Aj odosielané veci musia dýchať a nemôžu byť natlačené v príliš malých obálkach. Takto máte istotu, že tovar sa vám nepoškodí ani pri horšej manipulácii a zaobchádzaní s vaším balíčkom. Niet to ešte, aby sa vám balíček alebo odosielaná zásielka niekde stratila na pošte. Preto vždy posielajte odosielané veci doporučene. Na výber máte posielanie buď prvou alebo druhou triedou. To už závisí na vás alebo na kupujúcej, ako rýchlo potrebuje dostať svoju zásielku. Ak budete posielať prvou triedou, zásielku dostane hneď na druhý deň. Ak budete posielať druhou triedou, dostane ju až o dva dni, prípadne niekedy až na tretí deň.