Je to prístroj, ktoré používate každé ráno. Potrebujete doňho nasypať zrnká, ktoré neskôr pomale a vznikne chutný výsledok. Čo to je? Ak ho používate každé ráno, tak ste určite uhádli. Hovorím o kávovare. Kávovar je elektrické zariadenie, ktoré by bez pripojenia k elektrickej energii nefungovalo. Ako správne používať kávovar a čo obnáša jeho starostlivosť? Možno aj vlastníte tento elektrický prístroj, bez ktorého by ste sa nezaobišli každé ráno. Je veľmi dobrým pomocníkom pri príprave rôznych druhov káv. Ľudia majú rôzne chute a práve na kávovari si môžete nastaviť, o aký druh kávy máte záujem. Chuť kávy je božská. Prečo by ste si nevychutnali čerstvo urobenú kávičku?

kávovar

Káva sa zbiera na kávových plantážach. Je dovážaná do rôznych častí celého sveta. Aj k nám na Slovensko sa káva dováža. Najchutnejšia je stopercentná káva, nazývaná aj Arabica. Avšak viete kúpiť aj lacnejšiu kávu. Pri lacnejšej káve musíte počítať s tým, že chuť kávy nebude taká lahodná. No niektorým ľuďom chutí aj lacnejšia káva. Mnohí ľudia sú však gurmáni v príprave kávy. Do kávovaru musíte naliať vodu. Vodu nalievate do zásobníka na vodu. Zhora nasypte zrnká kávy. Zrnká musia byť väčšie a nemôžete do kávovaru nasypať už pomletú kávu. Kávovar by nepracoval správne a mohli by ste tým aj pokaziť.

hotová káva

Každý kávovar obsahuje mlynček, ktorý pomelie zrnká kávy. Cez tieto pomleté zrnká pretečie zohriata voda, ktorá vám spôsobí nezabudnuteľný zážitok z prípravy kávy. Šálku kávy si môžete vychutnať doma, vo vašom zamestnaní alebo aj v kaviarni. Aj v kaviarni používajú na prípravu kávy práve elektrické zariadenie, ktorým je kávovar. Aj o kávovar sa musíte starať. Zakaždým musíte dopĺňať vodu do zásobníka na vodu. Káva sa dostane aj do odkvapovej misky, ktorú musíte zakaždým vyčistiť. Niekedy treba kávovar aj prepláchnuť alebo použiť prípravok na čistenie kávovarov. Kávovar vlastní už množstvo ľudí, no niektorým stále vyhovuje pripravovanie svojej kávy pomocou rýchlovarnej kanvice.