Väčšinou sa stretávame s automatickými robotmi v kuchyni, ale posledné roky si veľkou zmenou prešli aj práčky. Kým v minulosti boli automatické práčky raritou, neskôr sa začali objavovať z vrchu plnené práčky s jedným programom prania. Dnes si z množstva výrobkov od rôznych značiek nevieme tú správnu vybrať. Pre väčšinu ľudí je kritériom veľkosť. Keďže byty v panelákoch poskytujú obmedzený priestor, je nutné kúpiť práčku plnenú zvrchu.

1249633

To býva problém, ak hľadáte práčku so sušičkou. Práve 2v1 je teraz veľkým hitom. Nielen, že nemusíte kupovať dva spotrebiče a ušetríte miesto, ale aj peniaze. Čo všetko by mala mať teda správna práčka so sušičkou? Pozrite si najmä veľkosť bubna. Kým pre veľkú rodinu je potrebný väčší objem bubna, pre páry je to zbytočnosť. Pre niektorých je tiež dôležitá energetická trieda. Najlepšie je hľadať spotrebiče s energetickou triedou A, čo vám ušetrí peniaze na konečnom zúčtovaní. A teraz k hlavným funkciám samotných práčok. Kým jedným stačí použiť program na bavlnu, iní sú náročnejší. Dnes na trhu nájdete práčky, ktoré poskytujú programy prania detských vecí.

ImgW.ashx-2

Ide o parnú funkciu, ktorá je šetrná k oblečeniu. Výrobcovia myslia aj na alergikov. Takýto program dokáže pri praní oblečenie zbaviť akýchkoľvek baktérií. Často krát vám tiež pomôže skrátený cyklus. Menej potrebné bielizeň tak máte oprané za niekoľko minút. Pri práčkach 2v1 je potrebné využívať čistenie bubna. Vzhľadom na drobnú textíliu, ktorá pri sušení časom ostáva v bubne, je dôležité pomocou bežne predajných výrobkov, pustiť cyklus na čistenie. Sušenie mám jednu veľkú výhodu. A tou je, že žehlenie nie je potrebné v takej miere ako pri sušení na stojane. Bielizeň ostane mäkké a voňavé. Pokiaľ sa rozhodnete pre takýto výrobok, investujte radšej do lepších značiek s kvalitnejšími programami.