Luxus a elegancia, to sú dva pojmy, ktorými môžeme vystihnúť vzhľad nerezu, využívaný predovšetkým ako materiál na výrobu doplnkov budov, vo vnútorných, ale aj vonkajších priestoroch. Nerez je výborný pomocník, ak máme v pláne umiestniť estetický a elegantný prvok do priestoru, napríklad vo forme zábradlia.

Nerez zvládne aj podmienky v exteriéri

Vzhľad schodísk, balkónov a terás vyšperkujeme použitím nerezového zábradlia, ktoré sa bude lesknúť, jeho tvar bude pútať pohľady a pri ošetrovaní si nebudete musieť siahnuť hlboko do vrecka, ale postačí vám iba handra, ktorou zotriete všetky nečistoty z povrchu a potom mu vrátite lesk preleštením špeciálnym prostriedkom. Štýl, v akom bude navrhnuté, je vecou projektanta či dizajnéra, oni si určite dajú záležať na tom, aby bolo vhodne zakomponované do existujúceho interiéru.

Pri pohybe po schodoch alebo balkónoch sa môžete spoľahnúť na oporu v podobe zábradlia, vyrobeného z nerezu, ktoré bude kvalitnou a zároveň aj estetickou oporou pri vystupovaní alebo schádzaní dole schodmi. Stĺpikový typ zábradlia tvoria samotné nerezové stĺpiky, kotvené do podlahy zhora alebo zboku, ide o nerezove zabradlia nosnú konštrukciu zo stĺpikov hrubšieho priemeru, ktoré dopĺňajú tenšie tyče z nerezu, rozostavené v určitých vzdialenostiach od seba. Súčasťou býva aj madlo.

Pri nereze je veľmi časté kombinovanie s inými materiálmi, napríklad so sklom, v tomto prípade je to nosná konštrukcia z nerezových stĺpikov, ktoré vypĺňa sklenená tabuľa z bezpečnostného skla v najrozličnejšej povrchovej úprave, matné, pieskované, číre, s grafickou potlačou alebo farebné sklo a podobne. K nerezovým stĺpikom je prichytené úchytmi, ktoré sú takisto z nerezu.

Interiér perfektne ožije vďaka elegancii nerezu

Zábradlie nie je cenovo najlacnejšie, ale ide o veľmi kvalitný materiál nadčasového vzhľadu a takmer nezničiteľný, ľahko udržiavateľný a vhodný aj do rekonštruovaných starších interiérov, či ku každému architektonickému štýlu. Rozpočet na toto zábradlie zahŕňa množstvo a typ ocele, nutné špecifické prvky, atypické súčasti či celý tvar vyrábaný na mieru, čo je možné vypracovať len jednotlivo na daný projekt.