Na to, aby sme sa dobre vyspali, potrebujeme v prvom rade dobre vybavenú posteľ, ktorej základ by mal tvoriť kvalitný matrac. Lenže aj ten môže mať rôzne vlastnosti, v závislosti napríklad od toho, v akej cenovej kategórii sa pohybuje, odkiaľ bol kúpený a koľko rokov ho už používame. Konkrétne vlastnosti (napr. aj tvrdosť a stav matraca) sa potom podpisujú pod to, v akej kondícii sa ráno zobúdzame a ako sme sa v noci vyspali. V tom horšom prípade sa ráno zobúdzame s bolesťami chrbtice, kĺbov a hlavy. Od nekvalitného spánku sa následne môžu odvíjať aj ďalšie telesné či dokonca psychické ochorenia.

Žena leží na posteli

Pokiaľ si preto chcete poistiť dobrý a zdravým spánok, najlepsie matrace by mali byť stávkou na istotu. Obzvlášť v prípade, ak váš súčasný matrac používate už veľa rokov a je pravdepodobne už preležaný, či ak bol kúpený z nejakého obchodu za podozrivo nízku cenu. Ideálom je kúpiť kvalitný matrac z renomovaného obchodu, ktorý sa vyslovene špecializuje na predaj matracov a ponúka širší výber spoločne s potrebnými informáciami a radami.

Trik je teda v tom, že v prípade potreby nemusíte automaticky kupovať celú novú posteľ, ktorá bude určite drahá a bude problém ju preniesť do spálne, ale vo viacerých prípadoch stačí vymeniť matrac.

Blondína v čiernom

S novým matracom máte záruku, že nie je preležaný a teda používaný. Potom hrá podstatnú úlohu aj to, že nový produkt je hygienickejší- nie je na ňom dlhodobo usadený pot a baktérie. Aj tento hygienický faktor je mimochodom dôvodom k výmene starého matraca za nový. Súčasná ponuka matracov od renomovaných predajcov ponúka tiež produkty s antibakteriálnymi a protialergickými vlastnosťami.

  • Ako teda už niekoľkokrát odznelo, riešením môže byť práve dobre zvolený matrac. Taký, ktorý by sa prispôsobil presne vám, a to napr. z hľadiska stupňa tvrdosti alebo so svojou pamäťovou penou.