Klasické žiarovky sa pomaly ale isto vytrácajú z trhu a ich miesto nahrádzajú LED svetlá. LED žiarovky sa líšia od tradičných žiaroviek tým, ako vytvárajú svetlo,. Zatiaľ čo u starých žiaroviek prechádza elektrická energia cez tenké drôtové vlákno, LED diódy produkujú svetlo pri použití polovodiča, ktorý vyžaruje svetelnú energiu pri prechode elektrického prúdu. Tento spôsob výroby svetla sa tiež líši od bežných úsporných žiaroviek, ktoré prechádzajú energiou cez ortuťovú paru a vytvárajú UV žiarenie.
V porovnaní s žiarovkami a halogénovými žiarovkami LED diódy vydržia dlhšie, sú energeticky úspornejšie a okamžite dosahujú plný jas.

žárovky

Medzi hlavné benefity tohto typu osvetlenia patria určite peniaze.
Výmenou jednej žiarovky za LED diódu ušetríte takmer 7 eur za mesiac – za to si nuž viete niečo pekné kúpiť. Takže si predstavte, čo môžete ušetriť, ak zmodernizujete každé zariadenie vo vašom dome.

Výdrž pri využívaní 3 hodiny denne je 13,1 roka takže i keď je vstupná cena drahšie ako u obyčajných osvetlení návratnosť investície je viac ako desaťnásobná pretože ako vidíte, vydržia naozaj roky. Okrem toho, ďalším benefitom je že neobsahujú škodlivú ortuť a teda nepoškodzujú ani vaše zdravie a ani životné prostredie. Ďalej maj pomerne pevnú štruktúru takže by sa nemali rozbiť tak ľahko ako klasické.
Pri kúpe si všetky dôležité informácie prečítate na obale. Nájdete tu informácie od Federálnej obchodnej komisie, ktoré vám pomôžu porovnať si vlastnosti. Okrem informácii o wattoch ktoré poukazujú na výkon tu nájdete i informácie o jasnosti žiarovky (v lúmenoch), ročné náklady (na základe 3 hodín denného použitia), priemernú životnosť (v rokoch).

myšlenka

Nebojte sa ak váhate o kúpe, myslíme že pozitív ktoré by vás mali presvedčiť ku kúpe je dostatok a i keď je cena o niečo vyššia ako vidíte, návratnosť je určitá a odzrkadlí sa vám každý mesiac na účtoch.