Investori sa usilujú o ďalšie znižovanie počtu pracovných miest a odpisovanie kanadských producentov kanabisu predtým, ako sa tento priemysel stabilizuje a stane sa ziskovým. Po tom, čo Aurora Cannabis a Tilray tento týždeň oznámili zníženie nákladov, sa stávajú ziskovými.
Kanada legalizovala rekreačný kanabis v októbri 2018, ale zisky sa ukázali pre väčšinu marihuanových firiem nepolapiteľné, pretože menej maloobchodných predajní, ako sa očakávalo, vyššie ceny ako na čiernom trhu a pomalý zahraničný rast vyústil do nadmernej ponuky.Kanadská vlajka.jpg
„Príbeh Aurory bude oveľa bežnejší v roku 2020,“ uviedol Hap Sneddon, zakladateľ a hlavný portfólio manažér v Castlemoore. „Nevidím racionalizáciu. Vidím firmy opúšťajúce podnikanie.“
Mnoho výrobcov vrátane rastu Canopy, Aurora, Tilray a Aphria rýchlo expandovalo doma aj v zahraničí, pretože kapitál pred legalizáciou zaplavil priemysel.
Aurora vo štvrtok oznámila odpis až 1 miliardu dolárov, 500 krátenie pracovných miest a odchod výkonného riaditeľa. Tilray v utorok uviedla, že znížila 10% pracovnej sily alebo približne 140 pracovných miest.
Hovorkyňa spoločnosti Aurora uviedla, že firma robí „agresívne zmeny“, pretože ich predchádzajúca štruktúra nákladov bola „nevyrovnaná so súčasnými trhovými podmienkami“. Škrty a existujúce financovanie pokryjú náklady, až kým neuvidia zisky.Marihuana droga.jpg
Tilray, ktorá tvrdí, že do konca fiškálneho roku 2020 očakáva zisky, do tej doby preklenie medzeru zadlžením, uviedla hovorkyňa tejto spoločnosti.
Podľa agentúry S3 Partners, finanční analytici, predajcovia nakrátko dosiahli v piatok viac ako 60 miliónov dolárov v papierových ziskoch po poklese kanadských a amerických akcií spoločnosti Aurora. AU je tretí najkratší, ktorý sledovali S3 Partners, ktorý sledoval Canopy a GW Pharma.
Aj keď v tomto sektore došlo k určitej konsolidácii, oslabenie akcionárov pri vydávaní nových akcií na obchodovanie s fondmi by mohlo rozrušiť investorov, uviedol Bryden Teich, manažér AV Investment Managment, ktorý sa vyhýba zásobám kanabisu kvôli problémom, ktorým toto odvetvie čelí.