Kúpeľňa je samozrejme jednou zo základných častí bývania, preto by sme sa mali podrobnejšie zamerať aj na tento priestor. Inovácie a napredujúca móda sa týkajú okrem iných vecí aj vybavenia interiérov domácností a moderné domácnosti tak dnes majú na výber, či zo svojej kúpeľne spravia typický priestor s vaňou a umývadlom alebo siahnu po zaujímavom a stále populárnejšom riešení, akým je sprchový kút https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-sprchove-kuty/.
tyrkysový závěs
V tomto smere sa hodí pripomenúť, že viac než „obyčajné“ plastové sprchové kúty sa jednoznačne stávajú trendom a obľúbenejším riešením sprchové kúty vyrobené zo skla, ktorých údržba je podstatne menej náročnejšia a miesto neustálej driny vám doprajú skôr komfort a samozrejme eleganciu.
Ale je pravda, že mnohí z nás si pod pojmom kúpeľňa predstavia v prvom rade klasickú vaňu, ktorú sme si už zvykli považovať za základ. Každopádne obľúbené sú obe možnosti, zatiaľ čo sprchový kút je nováčikom s vysokým potenciálom. Voľba je samozrejme len na vás, ale skúsme sa na vec pozrieť reálne a zvážiť základné faktory:
Priestor, bezpečie, pohodlie, relaxácia, čas
květiny na vaně
· Viacerí sa zrejme zhodneme na tom, že dnešná doba je veľmi rýchla, nasadila možno až nemilosrdné tempo a to sa bude zrejme zrýchľovať. Skutočne máme čas na pravidelnú, dlhotrvajúcu kúpeľ vo vani? Skôr si myslím, že vo viacerých prípadoch potrebujeme skôr rýchle osvieženie a k tomu dokonale poslúži práve sprchový kút. Vyriešime tým hygienu, dobijeme batérie a minieme prakticky menej času.

· No pokiaľ je vašou prioritou dať si spravila pravidelný, vyhradený a neobmedzený čas na kúpanie a pohodlne sa vyložiť vo vani, samozrejme to chápem a neberiem vám to, v takomto prípade má svoje pozitívne stránky práve vaňa.

· Aj v tomto prípade však dokážeme nájsť zlatú strednú cestu a pokiaľ disponujeme väčším priestorom, je možné tieto dve možnosti skombinovať a zhotoviť tak kúpaciu miestnosť, čo je z finančného hľadiska síce náročnejšie, ale výsledný efekt určite stojí za to.