Existuje krajšia predstava, ako keď si ráno vypijete kávu na svojej terase alebo keď si večer dáte pohár vína a sledujete západ slnka. Pre mnohých je toto splnený sen. Ak bývate v dome určite takú terasu či už pred domom alebo za domom máte, a ak nie spraviť si ju vám nezaberie veľa času.
Terasa pri dome vám môže spríjemniť chvíle s vašimi blízkymi. Počas letných dní je terasa tým skvelým miestom nie len ak si chcete vypiť kávu alebo prečítať noviny alebo knihu je to miesto, kde si môžete posedieť so svojou rodinou a blízkymi, dať si spoločný obed alebo večeru. Pri západe slnka si môžete posedieť vonku na terase a pritom hrať rodinné hry alebo karty alebo sa iba len tak porozprávať.křeslo na terase.jpg
Keď bývate v dome a terasu ešte nemáte skúste si ju pribudovať. Nemusíte ju mať ani príliš veľkú takže sa nemusíte strachovať, že vybudovanie alebo zariadenie takejto terasy vás bude stáť veľa peňazí. Veď stačí, keď na terase budete mať jeden stôl a pár stoličiek poprípade nejakú skrinku, kde budete mať odložené nejaké maličkosti ako napríklad deku, ktorou sa prikryjete počas chladnejších letných dní.
Terasu si môžete aj príjemne vyzdobiť. Stačí, keď si na zábradlie pripevníte lampióny, ktoré vám budú svietiť počas letnej noci, a tým si spríjemníte chvíle strávené na terase. Ďalej si tam môžete do kvetináčov povysádzať rôzne kvietky, ktoré určite rozžiaria vašu terasu aj váš dom. Okrem kvetov si môžete vysadiť aj rôzne bylinky, ktoré budete používať napríklad pri varení alebo si z nich môžete urobiť čaj. Skvelým tipom je napríklad mäta pieporná, ktorá vynikajúco osvieži každý nápoj.zimní zahrada.jpg
Ak ste zatúžili po oddychu a radi by ste si na terase trebárs aj zdriemli kľudne si na terasu môžete dať aj hojdaciu lavicu alebo hojdačku na spanie. Keď na vás príde únava, ale pri tom by ste radi ostali na čerstvom vzduchu alebo si iba chcete vystrieť nohy záhradná hojdačka je tou správnou voľbou.