Môžete mať líčka ako broskynky, ale keď vyrazíte do ulíc v šatách v štýle Jackie Kennedyovej, mladistvý vzhľad vám to nedodá. Orientovať sa v jemných finesách odievania nie je jednoduché! A keď máte nad päťdesiat, je to ešte ťažšie. Jedným z problémov je, že výrobcovia odevov sú posadnutí módou pre mladých. Ľudia vo veku nad päťdesiat rokov chcú kvalitné a pohodlné oblečenie, ktoré dobre sadne, na trhu je však takých vecí málo. Ako starnete vaše telo sa trocha mení- netýka sa to iba konfekčnej veľkosti. Zrejme budete mať širší driek, plochejší zadok, a trochu sa zníži telesná výška. Je teda veľmi nepravdepodobné, že budete môcť nosiť rovnaké oblečenie ako predtým. Vizážisti radia nielen ženám, ale i mužom zmeniť s vekom štýl obliekania, aby stále vyzerali dobre.

šaty

Rady pre staršie ženy

  1. Buďte odvážna- priveľa ľudí si myslí, že keď zostarnete, musíte nosiť iba jemné pastelové farby. Pritom práve vekom sme si vydobyli právo nosiť jasné farby. Pôsobí to veľmi mladistvo a príťažlivo.
  2. Na plecia vypchávky-keď máte širšie ramená, zvyšok vášho tela nevyhnutne pôsobí drobnejším dojmom. Aby ste teda dosiahli optické zmenšenie obvodu bokov, všite si do sák a do blúzok vypchávky. Vaším cieľom však je iba vyrovnať šírku pliec a bokov, a nie dosiahnuť vzhľad hokejového brankára.
  3. Pozor na ovisnuté prsia-je prirodzené, že vaše prsia s pribúdajúcim vekom trochu poklesnú. To nikomu na kráse nepridá. To najlepšie. Čo pre seba môže staršia žena urobiť, je kúpiť si tú najlepšiu kosticovú podprsenku. A ten čarovný pod sa nachádza asi šesť centimetrov pod pazuchami.

halenky

  1. Ruky hore-čím vyššie sú ramienka, tým vyzeráte vyššia a štíhlejšia. Nenoste šaty s takzvanými netopierími rukávmi, kde je rukáv zostrihnutý v celku s horným dielom. Tak sa vám do oblasti drieku nahrnie príliš veľa látky a vyzeráte silnejšia
  2. Vyberte si vhodnú dĺžku sukne-každá z nássi musí nájsť ideálnu dĺžku sukne. Príliš krátka sukňa vysiela do okolia signál, že nás netreba brať vážne, sukňa po kolená nám zase optický skracuje a zosilňuje nohy. Vhodná dĺžka je teda maximálne päť centimetrov nad kolenami. Ak ste vysoká, môžete si aj teraz dovoliť módne dlhé a rozviate sukne.

4/5 - (1 vote)