Kúpele nemusia byť iba tradičné vo forme vaňových procedúr alebo zábalov. Čoraz viac sú populárnejšie aj iné formy, ktoré sa dajú navštíviť v rámci celej Európy, vrátane Slovenska.
Patria medzi nich aj zázračné tibetské misky. Starodávny rezonančný zvuk má priaznivé účinky na fyzický a psychický stav človeka, celkovo posilňuje naše zdravie. Odpradávna je známa psychosomatická súvislosť, ktorá je základom pôsobenia zvukov na človeka.misky tibetské

Hudba lieči

Celá procedúra má svoje zákonitosti. Na to, aby človek správne vnímal zvuky musí prebehnúť počiatočná relaxácia. Po nej nasleduje hlavná a záverečná časť. Počas týchto kúpeľov môžu nastať aj vedľajšie emocionálne prejavy, napríklad veľa ľudí sa uvoľní a rozplače. Je to prirodzený liečivý proces a telo sa očisťuje od psychických nánosov. Znamená to teda, že správne vníma hudbu. Všeobecne, vychádza sa z toho, že hudba lieči.
Zvuková terapia sa odporúča pri viacerých zdravotných problémoch –

  • Znížená pracovná výkonnosť – z dôvodu tzv. vyhorenia
  • Oslabená imunita– úzko súvisí s prepracovanosťou
  • Nesprávne fungujúci pohybový aparát– tzv. stuhnutie v dôsledku sedavého zamestnania
  • Neuralgie– spojené s bolesťami, kŕčmi a celkovou neurózou
  • Psychické napätie a problémy– predovšetkým nedoriešené a vnútorne nevysporiadané

Nie vždy musíme siahať po liekoch

Je dobré poznať alternatívne formy liečenia. Prax nám ukazuje ako napríklad dobré slovo lieči. Podobne je to aj s hudbou a hudobnými nástrojmi. Práve tento poznatok sa využíva v modernej medicíne. Každá choroba má svoju vnútornú príčinu a jej odstránenie urýchli liečbu.
Po takomto kúpeli je telo uvoľnené, očistené a podobne ako pri športe začína do krvi vylučovať endorfíny. Aj preto plačeme od radosti podobne ako víťazi – sme šťastní.
Vedecké štúdie potvrdili priaznivé účinky tejto terapie na mechanizmus vodného hospodárstva v tele, transport kyslíka krvou, celkový obeh krvi a lymfu. Po terapii sa zlepšuje vylučovanie a čistenie organizmu v rámci lymfatického systému, nastáva podpora pri chudnutí.tibetské misky

Správne naladenie organizmu je dôležité

Tibetské zvukové misky fungujú ako zázrak pre naše celkové naladenie. Sú ako dirigent, ktorý pred koncertom počúva a kontroluje správne naladenie nástrojov.
Pomáhajú obnoviť stratenú rovnováhu, ktorá je základom celého nášho bytia.

4/5 - (1 vote)