Microsoft dnes vydala svoj prvý emulátor pre systém Windows 10X, ktorý vývojárom umožňuje získať prvý pohľad na novú variantu operačného systému pre zariadenia s dvoma obrazovkami. Microsoft chce vývojárom poskytnúť náskok v optimalizácii aplikácií pred uvedením zariadení na trh koncom tohto roka, takže tento základný emulátor poskytuje rýchly prehľad o systéme WN 10X pred jeho finalizáciou.Windows ilustrácia.jpg
Systém WN 10X je navrhnutý výlučne pre sklápací hardvér a hardvér s dvoma obrazovkami a firma MI ho následne prispôsobila. Jednou z najväčších viditeľných zmien je nová ponuka Štart systému WN 10X. Už neobsahuje animované žive dlaždice, ktoré sa nachádzajú v systémoch WN 10, WN 8 a WN Phone, a teraz obsahuje zjednodušený vzhľad.
Ponuka Štart systému 10X obsahuje aplikácie, ktoré môžete pripnúť na miesto, a zoznam posledných dokumentov. Vyzerá to skôr ako spúšťač úloh, ako v súčasnosti existuje v systéme 10. Môžete vyhľadávať aplikácie, dokumenty alebo dokonca webový obsah, čo podporuje aj základný hlasový vstup. Cortana však nikde nenájdete ani v sekcii nastavení systému 10X.Windows pozadie.jpg
Okrem novej ponuky Štart sa systém 10X cíti veľmi podobne ako systém 10. Existujú aj režimy s tmavým a svetelným režimom, z ktorých si môžete vybrať z vizuálneho hľadiska, ale najväčšie zmeny UX v systéme X možno nájsť v spôsobe, akým multitasking s aplikáciami. Na rozdiel od 10 nemôžete jednoducho mať aplikácie plávajúce kdekoľvek na obrazovke. Aplikácie sa predvolene otvárajú na jednej obrazovke a môžete ich pretiahnuť cez dva displeje pomocou myši alebo dotykom, aby ste ich úplne roztiahli a rozložili na zariadeniach s dvoma obrazovkami.
Organizácia tiež používa gestá na multitasking a niektoré z nich sa cítia podobné tomu, čo existuje v systémoch 10 a 8. S výnimkou drobných tlačidiel na minimalizovanie a zatváranie, ktoré sa občas ťažko dotknú X.

4.7/5 - (3 votes)