Pomalý internet je nočnou morou nie jedného z nás. Ak ho navyše potrebujete kvôli pracovný povinnostiam, môže utrpieť aj váš rozpočet. Ak ste sa rozhodli, že zmeníte operátora, ešte chvíľku počkajte, pretože niekedy to nemusí vôbec zabrať. Problém môže byť vo vašom modeme, nastavení siete, čo samotnom počítači.

sítě

Prečo vám ide internet pomaly

  1. Máte nesprávne nastavenú sieť. Najrýchlejší prenos dát prebieha pri takzvanom LTE pripojení.
  2. Problém môže byť aj vo vašom počítači. Skontrolujte, či nie je zaplnený nepotrebnými dátami.
  3. Ak sa modem na wifi nachádza vo vedľajšej miestnosti, alebo v prípade domu, na druhom poschodí, problémom môže byť to, že má slabý signál. Skúste ho premiestniť do izby, v ktorej internet používate. Ak sa rýchlosť zvýši, viete, že ide o túto chybu.
  4. So slabým signálom routeru vám pomôže aj zosilňovač signálu, alebo silnejší modem.
  5. Pokiaľ je váš počítač k sieti pripojený cez wifi, vyskúšajte sieťový kábel. Prenos dát je cez neho vo väčšine prípadov omnoho rýchlejší.

připojení

Pred zemnou operátora si overte jeho pokrytie
Ak by ste sa predsa len rozhodli pre zmenu operátora, zistite si dopredu to, aké ma v rámci Slovenska pokrytie. Túto informáciu si v prípade niektorých spoločností viete vyhľadať aj na webe. Ak nie, tak navštívte jednu z ich pobočiek, kde takúto mapu majú určite. Na škodu nie je ani to, ak najprv vyskúšate internet len na nečisto, pretože realita sa môže od plánov na mapke značne líšiť.

Mesto verzus dedina
Ak bývate v meste, problémy s pomalým internetom môžete mať hlavne kvôli spomínaným problémom. V tomto prípade môže ísť aj o operátora, pretože signál by ste na takýchto miestach mali mať dostatočný. Na dedine, alebo odľahlých miestach, napríklad na chalupe, je to trošku iné. Môžete sa totiž nachádzať v zóne, kde pokrytie neexistuje, alebo je veľmi slabé.

5/5 - (2 votes)