Ak aj vaše dieťa patrí do kategórie, maliar amatér, určite by ste si mali nasledujúce riadky prečítať. Nie je totiž nič krajšie ako keď prídete domov unavený z práce a vaše milované dieťa na vás pozrie radostne v nádeji ako veľmi sa potešíte. V tom prídete do minulý týždeň vymaľovanej obývačky a tam to zbadáte. Kopa nie práve najkrajších umeleckých diel na stenách, no proste katastrofa že môžete maľovať znova. Aby ste ale predišli takémuto scenáru, existujú aj riešenia vo forme umývateľných stien alebo tapiet.Moderná umenie.png


Umývateľná farba

Asi najbežnejšou formou je takzvaná umývateľný farba. Povrch takejto steny sa na prvý pohľad leskne a hneď je jasné že nebude len tak nejaký. Môžete ho totiž umývať vodou bez toho aby ste riskovali že dôjde k jeho poškodeniu. Snáď jedinou nevýhodou tohto riešenia je že vstupné náklady sú o poznanie vyššie.


Papierová tapeta

Ak už nechcete znova premaľovávať izbu stále dookola, alebo len na to teraz jednoducho nemáte. Riešením by mohla byť papierová tapeta. Tá sa prilepí na inkriminovaný priestor a keď dôjde miesto. Len ju vymeníte a môže to celé začať odznova.

Fólia

Lepšie povedané, tabuľová fólia. Oproti tapeta má tú nespornú výhode že je ju možné nalepiť napríklad aj na dvere a tak sa nemusíte obmedzovať miestom kde bude veľdielo vystavené. Navyše je tiež umývateľná a preto pripadá do úvahy kreslenie či už fixkou alebo obyčajnou kriedou.Pablo Picaso.png

Magnetická farba

Počuli ste už o magnetickej farbe? Že nie, to je škoda. Ak vášmu dieťaťu nechýba skutočne cit pre namaľovanie obrazov tak potom nie je nič lepšie. A vy tak môžete spojiť príjemné s užitočným. Fantázií sa medze neklamú a vy tak môžete prichytiť nielen obraz ale aj iné obrázky či fotografie do nakresleného rámu.

Školská tabuľa

Školská tabuľa je zrejme typickým a nie príliš inovatívnym riešením vášho zdanlivo neriešiteľného problému. Jedná sa tu totiž o klasickú tabuľu na ktorú je možné nakresliť obrázok za pomoci kriedy, Samozrejme existujú aj tie kde sa dá kresliť umývateľnou fixkou. Je to len na nás aký typ zvolíte pre vášho nádejného maliara.