Ak sa chcete myší stopercentne zbaviť, zabudnite na pasce a jedy. Stále sa snažím ľuďom okolo seba hovoriť, že humánne riešenia sú naozaj lepšie a hlavne účinnejšie. Keď si do domu dáte pascu alebo jed, zbavíte sa iba tých jedincov, ktorí do vášho domu už vošli, no nezabránite vniknutiu ďalších. rodinný dom.jpg
Myši sú vašim problémom
Ak máte doma myši, tak s musíte priznať, že ide o váš problém. Tieto zvieratá, sa nikdy neubytujú niekde, kde na to nemajú ideálne podmienky. Aby ste to lepšie pochopili, trošku vám priblížim život týchto hlodavcov. Myš potrebuje teplé miesto, kde môže nerušene spať, porodiť deti a po blízku musí mať dobrý zdroj potravy.
Čo z toho vyplýva? Ak sa myš rozhodnú bývať spolu s vami, znamená to, že máte vo svojom dome potraviny, ku ktorým sa nie je problém dostať a navyše asi nebudete mať úplne upratané. Mnohí ľudia sú presvedčení, že je to neriešiteľný problém, pretože myš do domu vbehne aj cez dvere. Áno, vbehnúť vbehne, no ak nenájde dokonalé podmienky na život, tak z domu veľmi rýchlo odíde.
Urobte im zo života peklo
Ak chcete, aby váš dom myši obchádzali veľkým okruhom, musíte sa postarať o to, aby mali myši vo vašom dome, zo života peklo. Oto je zoznam vecí, ktorými ich jednoznačne odradíte.
mačka a myš.jpg

  1. Poupratujte si. Snažte sa o to, aby ste v dome nemali žiadne miesta s nahádzanými vecami, v ktorých nemáte prehľad. Najhoršie sú povaly, pivnice alebo špajzy, v ktorých máme nahádzané nepotrebné veci na kope. Majte všetko uložené a snažte sa o dokonalý prehľad vo vašom neporiadku.
  2. Všetky potraviny by mal byť odložené v policiach, ktoré sa dajú zavrieť a do ktorých myš nemá šancu preniknúť. Misy s ovocím na stoloch, suché pečivo na strúhanku v sáčku alebo iné voľne pohodené potraviny, sú dokonalým lákadlom.
  3. Nábytok v dome, by ste si mali usporiadať tak, aby za ním nevznikalo príliš veľa miesta. To je totiž pre myši dokonalá úkryt. Nábytok sa preto snažte tlačiť čo najviac ku stene a priestor pod nimi pravidelne kontrolujte.
  4. Posledná vec, ak poznáte miesta, ktoré myši obľubujú, snažte sa na nich aspoň raz do týždňa pozrieť a urobiť poriadny humbuk. Myši, ktoré budú neustále rušené, na danom mieste neostanú.