Need for Speed alebo séria, ktorá v polovici rokov 2000-ich budila obrovský rešpekt a záujem u hráčov, je za posledné roky stále nenápadnejšia. Ale veď nedávno predsa vyšlo najnovšie pokračovanie- Heat! No aj napriek tomu ho v aktuálnych rebríčkoch TOP hier akosi nevidíme. Prečo?
Povedané veľmi stručne- Rozhodne nejde o zlý alebo pokazený či nejako inak závadný titul, ale skrátka takisto nepredstavuje nič nové či extra vzrušujúce. Hrateľnosť možno porovnať najlepšie s epizódou NFS Underground, avšak tá je stará už 16 rokov.Auto, tuning.jpg
No zatiaľ čo pred cca 15timi rokmi podobný štýl „realistického jazdenia“ vo videohrách predstavoval niečo famózne, dnes je to čistý priemer. Rozhodne sa dajú nájsť tituly z iných sérií, ktoré prinášajú totožný, respektíve ešte kvalitnejší zážitok z profesionálnych pretekov v autách (napr. Forza Horizon alebo The Crew). Z hľadiska zážitku z nového Need for Speed Heat samozrejme existuje niekoľko pozitívnych bodov ako:

  • Arkádové a rýchle závody v štýle nezákonných underground závodov
  • Skvelé a bohaté možnosti tuningu a úpravy vozidiel ako aj pestrý výber áut
  • Otvorený svet
  • Okrem súperenia s konkurenciou zvádzate nebezpečné naháňačky s políciou

Joystick od Xbox One, hráč, čiernobiele.jpg
Teda áno, Heat zostáva prísne verný titulu NFS Underground 2 a v smere hrateľnosti mu ani trochu nezaostáva. Čo je na jednej strane prínosom a retro hráči tento fakt možno ocenia, avšak ako už bolo niekoľkokrát spomenuté- táto novinka žije v minulosti a nikam sa tak neposúva. Príbehom ani hrateľnosťou.
A príbeh? Postavy? V čase Most Wanted a „Undergroundov“ sme tieto primitívne„storyline“ hltali. Nejaký frajer sa vám vysmieva a má pri sebe peknú kočku, no a vy si to s ním chcete rozdať v nelegálnych pretekoch. To isté prichystala aj dnešná novinka, pričom z dnešného pohľadu však už ide skôr o trápne klišé.
A nie je tajomstvom, že dnešných hráčov viac, než tieto „pouličné vojny“ zaujímajú skôr realistickejšie závody, ktoré im poskytuje napríklad populárna séria Forza Horizon.

5/5 - (1 vote)