Vizuálny román situovaný v ďalekej budúcnosti, v modernom meste, kde roboty, umelá inteligencia a iné výdobytky technicky sú niečím absolútne normálnym. Aj táto spoločnosť však čelí rôznym problémom, s ktorými ste sa mohli oboznámiť. Dobrodružstvo v barmanskom simulátore sa však ani zďaleka nekončí. V septembri minulého roku bola totižto od tvorcu Sukeban Games z ničoho nič predstavená tajomná upútavka na ďalšiu, podobne pôsobiacu akciu.poháre v bare.jpg
S pripravovaním drinkov a počúvaním príbehov v bare VA-11 Hall-A, ktorý sa zjednodušene volá prosto Valhalla, so super šéfkou, tajomným kolegom a svojským psom, sme teda možno už skončili, no to neznamená, že si nemôžeme niečo podobné zopakovať – tentoraz v podniku N1RV Ann-A (ktorý pravdepodobne budeme nazývať len Nirvana), s novými zákazníkmi, novými nápojmi a ďalšími zápletkami. Autori tejto populárnej počítačovej videohry na nej dlho pracovali a niekedy tomto roku sa môžeme tešiť na jej zverejnenie.
Z trajleru sa dozvedáme, že spôsob života v Glitch City (miesto diania z prvého dielu) ovplyvnil aj iné veľkomestá. Podľa slov vývojárov sa však dej, na sklamanie niektorých fanúšikov, nebude priamo nadväzovať, alebo prípadne predchádzať, udalostiam VA11 Hall-y Stále by sa ale malo jednať o jeden konkrétny svet, čiže určité nenápadné narážky či dokonca stretnutie so známymi postavami nie je vylúčené.kreslená postava dievčaťa.jpg
Ak však patríte medzi tých čo sa radi hrabú v súboroch hier, možno ste vo Valhalle našli tri obrázky, ktoré až doteraz nedávali žiaden zmysel. Ich názvy boli „Her“ (jej), „False Paradise“ (falošný raj) a „Menace“ (nebezpečenstvo). Celý názov pripravovanej hry je N1RV Ann-A: Trouble in False Paradise (Nepríjemnosti vo falošnom raji). Nejaké spojenie tam teda bude.Okrem toho, na úplnom konci videa sa na krátku chvíľu blysne obrázok Anny, postavy, ktorá sa striedavo zjavovala v predchádzajúcej videohre.
Menším prekvapením je možno troška odlišný dizajn a grafika, ktoré budú viesť aj k inakším funkciám a ovládaniu. Podtón zameraný na štýl japonských kreslených seriálov (anime) je však stále rovnaký a aj hudba sa nesie v podobnom štýle ako naposledy. Hra bude dostupná pre počítačové softvéry Microsoft Windows, Linux, Mac OS, ale aj Nintendo Switch a PlayStation 4.

4.5/5 - (2 votes)