Násiliu by sa malo zabrániť v maximálnej možnej miere, ale nie za každú cenu. Na rozdiel od vás a odo mňa, v tomto svete sú zlí ľudia a niekedy sa násiliu nedá vyhnúť. Z tohto dôvodu je jednou z najdôležitejších schopností človeka schopnosť chrániť seba a svoju rodinu pred útočníkom. Existujú stovky, ak nie tisíce štýlov bojových umení. Poznanie ktorejkoľvek z nich môže zmeniť vaše telo na skutočnú zbraň.
Džiu-džitsu (Jujutsu)
Krajina pôvodu:bojová umění.jpg
Japonsko

História Jujutsu
Mnohé z dnešných populárnych štýlov bojových umení vrátane Juda, Aikida a brazílskeho Jiu Jitsu sú odvodené práve od Jujutsu.

Toto starodávne bojové umenie vzniklo v starodávnom Japonsku a vyučovalo sa ako jedna zo základných bojových techník samurajov.

Samuraji používali smrtiace zbrane, ako meč a luk. Potrebovali však vedieť bojovať aj bez nich, potreboval sa dokázať ubrániť holými rukami. Jujutsu bolo vyvinuté práve na pomoc týmto tvrdým bojovníkom, ak sa ocitli bez zbrane.

V angličtine sa Jujutsu prekladá ako „umenia mäkkosti“. Aj keď jeho anglický preklad nemusí biť strach do sŕdc vašich súperov, silné a efektívne údery to urobia.

Prečo je Jujutsu jedným z najlepších štýlov bojových umení ?
Jujutsu je jedným z najúčinnejších bojových umení na svete, pretože proti nim využíva agresivitu svojho útočníka a dynamiku, ktorá s nimi súvisí.karate.png

Pri útoku bojovník Jujutsu presmeruje energiu a dynamiku útočníka tak, aby ju použil proti nemu.Toto presmerovanie robí útok zbytočným a často dáva bojovníkovi Jujutsu príležitosť na protiútok.

Väčšina pohybov Jujutsu sú prehody a kĺbové zámky (pôsobením tlaku na kĺby, ako je lakeť alebo koleno). Tieto dve kombinácie sú také účinné, že vďaka ním je Jujutsu efektívny a smrtiaci štýl bojových umení.

Keďže Jujutsu bol vyvinutý pre odzbrojených samurajov, je to mimoriadne efektívny štýl bojového umenia proti či už ozbrojeným alebo aj neozbrojeným útočníkom.