Mnoho detí sa do školy teší pretože vedia že ich čaká niečo nové. Či už prostredie, kamaráti alebo pani učiteľky. Sú však i také ktoré majú z prestupu strach a preto je potrebné aby ste svoje ratolesti pripravili na zmenu režimu ktorá ich čaká.
Najviac pocítia zmenu v tom, že už sa nebudú môcť celý deň hrať s hračkami ktoré majú radi ale príde rada i na povinnosti a učenie. Problémom býva i naučenie na režim že počas vyučovania sa musia sústrediť a na hru či rozhovor majú vyhradený čas počas prestávky.

školáci

Je preto vhodné aby dokázali prijať fakt že majú i povinnosti. Skúste im preto postupne i doma pridávať úlohy ktoré musia splniť. V ich veku už zvládnu upratať izbu alebo vyniesť smeti. Zaveďte bodovací systém a po nazbieraní určitého počtu im dajte odmenu. Ďalšou úlohou môže byť napríklad odpratanie riadu po dojedení alebo iné menšie domáce práce.
Týmto bodovacím systémom sa naučia byť odmenení ale i pokarhaní, tak ako je tomu i v škole.

Okrem toho ich pomaly pripravujte i na povinnosť učenia. Nájdite si spoločnú chvíľku a riešte logické hry pre deti, napríklad inteligentné puzzle, hádanky či slovné hračky, pexeso, snažte sa proste čo najviac vycibriť ich logické myslenie a pamäť. Určite to neskôr zužitkujú.

malování

Za odmenu za zvládnuté menšie úlohy ich berte čo najviac do prírody, pretože v škole už nebudú mať toľko voľnosti ako v škôlke. Najhoršie je, ak si dieťa myslí že je obmedzované a necíti sa slobodne ale zahltené povinnosťami. I tu platí všetko s mierou, podstatné je aby ste boli v rovnováhe. Príroda vám prospeje, predsa len škola je sedavejšia a nad knihami strávi čas sedením i pri domácich úlohách.
Na to aby ste toto všetko zvládli je i pre vašu ratolesť vhodné ak si nájde kamarátov s ktorými bude môcť tráviť i voľný čas. Skúste sa preto i vy ako rodičia s niekým spriateliť a vyraziť si na spoločný výlet i s deťmi.
Držíme palce vo vytvorení vhodného režimu pre vás i deti.

4.5/5 - (2 votes)