Na Slovensku sa čím ďalej tešia väčšej pozornosti staré a zachovalé automobily. Keď sa povie veterán, mnohým sa v pamäti vybavia iba automobily, ale ku veteránom patria aj motocykle. Od týchto zrazov môžeme očakávať neuveriteľný zážitok, v podobe krásne zachovalých vozidiel. Tieto vozidlá sa označujú veteránmi právom. Niekedy môžeme vidieť stroje vyrobené v začiatkoch dvadsiateho storočia, a to je veľmi výnimočný pohľad. Pozadu nezostávajú ani motocykle, pritom ich je už málo. Vidieť ich je výnimočný pohľad, ktorý sa už nemusí opakovať. Zrazy bývajú na celom Slovensku, tak si môžeme niektoré z nich spomenúť:

veterán

– podujatia prebiehajú po celý rok, a medzi ne patria aj podujatia na internetovej stránke vintagedistrict.sk.
– 29. augusta.2018 sa konal desiaty ročník Jawa 350.
7. septembra sa bude konať od 18:00 do 21:00 stretnutie veteránov pri OC Danubia v Bratislave už po deviaty krát. Organizátori sú Mustang & American car.
Veterán klub Nitra organizuje každý rok niekoľko stretnutí veteránov. Pri príležitosti dvadsiateho piateho výročia odštartovali vozidlá zo salaša Cabaj, a o desiatej si tieto nablýskané stroje mohli návštevníci pozrieť v Múzeu holokaustu v Seredi. Tento nezvyčajný zážitok si mohli návštevníci užiť plným dúškom, a navyše si aj vyfotiť svoje obľúbené automobily zblízka. Druhá etapa sa konala opačným smerom, teda zo Seredi až po salaš Cabaj. Pri stretnutí bolo možné vidieť až okolo sto vozidiel a motocyklov.

auto

Ak by sme premýšľali do čoho investovať, tak vysokú návratnosť aj veterány, a táto investícia sa môže v rukách odborníka premeniť na veľmi výnosný a čím ďalej tým viac žiadaný obchod. Najrizikovejšie sú umelecké diela, zlato a víno. Automobily sa ale tešia oveľa menšiemu riziku stratenia hodnoty ako už spomenuté predmety.

Veterány sú krásne stroje a ich cena neustále stúpa, preto sa pri dobrej údržbe táto investícia oplatí.

3/5 - (2 votes)