Stavba domu je jedno z najťažších rozhodnutí a predstavuje dlhodobý proces, pri ktorom je potrebné zostať trpezlivý a hlavne nič nezanedbať, veď predsa staviate dom na celý váš život a aj pre ďalšie generácie. Práve z tohto dôvodu je veľmi dôležité, aby ste venovali stavbe domu veľkú pozornosť, všetky materiály použité pri stavbe domu, ale aj strešná krytina musia byť vyrobené z kvalitných materiálov. Iba kvalitne postavený dom bude pre vás a ďalšie generácie predstavovať úžitok.

střecha

Hrubá stavba, ako vzniká?

Kým váš dom dostane ako takú podobu, prejde dosť času, kým z domu budete mať hrubú stavbu čaká vás nielen mnoho papierovačiek, ale hlavne množstvo práce. V prvom kroku je nevyhnutné pripraviť pozemok na stavbu domu, teda je potrebné ho vyrovnať, ak nejde o rovinatý pozemok a podobne. Keď máte pozemok pripravený, potom nasleduje vykopanie základov, pripravenie základov a následne zaliatie základov betónom. Postupne vám potom na pozemku vyrastie platňa a keď je platňa odstáta môžete začať ťahať múry. Pri ťahaní múrov je tiež dôležité dodržiavať harmonogram, teda múry môžete za určité obdobie vytiahnuť len do určitej výšky, je dôležité takýto harmonogram dodržať, aby boli múry pevné a stavba dobre sadla. Keď máte vytiahnuté múry prichádza na rad krov, konštrukcia strechy a strešná krytina. Keď dokončíte strechu, môžete sa tešiť, vaša hrubá stavba je hotová. Potom už postupne môžete riešiť osadenie okien, vnútorné priečky, zateplenie a izolácia strechy, elektrika, voda, plyn a podobne. Keď dokončíte všetky tieto základné veci, prichádza na rad príjemnejšia práca a váš dom sa vám už začne podobať na vaše vysnívané bývanie, ale o tom inokedy.

střešní krytina

Strešná krytina, aká je najvhodnejšia?

To, akú strechu si vyberiete pre váš dom od toho sa odvíja aj voľba strešnej krytiny. Strešná krytina sa vyrába z rôznych materiálov, v rôznych farbách a v rôznych prevedeniach. To, aký typ strechy a strešnej krytiny by mal mať váš dom závisí od toho v akých poveternostných podmienkach sa nachádza, aký typ domu máte a podobne, práve z týchto dôvodov by ste sa mali poradiť s odborníkom ohľadne toho, aká strešná krytina je pre váš dom najvhodnejšia. Ak máte záujem o kvalitnú spoločnosť, ktorá ponúka strešnú krytinu, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://krytina.sk/.

4.5/5 - (4 votes)