DVIERKA A KORPUSY SKRINIEK

DREVOTRIESKOVÉ  DOSKY

LDTD
Základ tvorí drevotriesková doska hrúbky 18 mm s 1mm ABS hranoou. Povrch je vždy hladký, avšak drevodekory majú jemnú reliéfnu štruktúru. Tento materiál prináša výhodný pomer úžitkovej hodnoty a ceny. 

SYNCHROPOR
Drevotriesková doska hrubá 18 mm je ošetrená 2 mm ABS hranou. Synchropor prináša čoraz obľúbenejšiu kvalitnú imitáciu dreva krajšiu ako dyha, ktorá verne kopíruje nielen farbu, ale aj štruktúru dreva. Dvierka sa nevyrábajú v reliéfnom, ale iba v hladkom prevedení. 


ACRYLIC
Úprava drevtrieskovej dosky akrylátovým povrchom vytvára vysokolesklý povrch odolný voči vlhkosti a UV žiareniu (stálofarebný). Drobné mechanické poškodenie je možné opraviť servisnou sadou. V ponuke sú klasické, ale aj 3D ABS hrany. Dvierka sa vyrábajú iba v hladkom prevedení. 
 


DYHA
Drevenou dyhou sa obojstranne lepí na drevotrieskové dosky hrúbky 18 mm. Na dvierkach nie je možné vyfrézovať ozdobný reliéf, sú vždy hladké. Hrany sa upravujú 1 mm dyhovou páskou. Výsledný povrch je pololesklý. Dyhované dvierka skriniek dodáva slovenský výrobca. 
 

 

DREVOVLÁKNITÉ DOSKY

FÓLIA
Fóliou je možné upraviť aj dvierka, na ktoré bol vyfrézovaný ozdobný, klasický alebo moderný, reliéf. Na dvierka sa nanáša trvácna PVC fólia, ktorá vo vákuu dokonale okopíruje tvar dosky. Hrany nie je nutné dodatočne upravovať, pretože sú pokryté rovnakou fóliou ako predná strana dvierok. Je možné dosiahnuť lesklý aj matný povrch či dekory vrátane imitácie dreva. Rôzne kombinácie fólie a ozdobného reliéfu si môžete vytvoriť v katalógu.  
STRIEKANIE FARBOU
Drevovláknitá doska sa najprv zatmelí a následne sa farbí niekoľkými vrstvami farby. K dispozícii je až 211 farebných odtieňov RAL, ktoré je možné vybrať zo vzorkovníka. 
 


FUNDERMAXFundermax využíva kombináciu živicových materiálov pre dosahnutie zaujímavého efektu nazývaného lesk so šumom. Dvierka sú hrubé 19 mm a sú vysokoodolné voči tepelnému aj chemickému namáhaniu. 
 


 

SKLO

Pre moderný vzhľad kuchyne je samozrejme možné nahradiť klasické materiály ako drevotrieska a MDF sklom osadeným v rámiku. Sklo vhodné na dvierka skriniek je možné dodať v rôznych dekoroch. 

 

PRACOVNÉ DOSKY

PRÍRODNÝ KAMEŇ

Pracovná doska z prírodného kameňa posunie kuchyňu na úplne inú úroveň. Okrem kvality, elegancie a noblesy sú aj výnimočne odolné voči mechanickému poškodeniu a vysokým teplotám. Jedlo možno pri tvrdších druhoch kameňa (žula, kremeň) pripravovať aj bez použitia podložky, priamo na pracovnej doske. Teplotná odolnosť je až 250°C, takže ani odloženie rozpáleného hrnca na pracovnú dosku kameň nepoškodí. 

Prírodný kameň je vždy unikátny, každý kus je iný a každá doska sa vyrába namieru. Je vhodná aj pre uloženie kuchynského drezu na alebo pod úroveň pracovnej dosky, pretože kameň má v celom objeme rovnaké vlastnosti, nie je potrebné vnútro chrániť povrchovou úpravou ako je tomu pri drevotrieske a MDF. Nevýhodou je jeho čiastočná nasiakavosť, ktorej však možno zamedziť vhodnou impregnáciou. Kľúčový je aj výber vhodného kameňa - mramor je síce krásny, ale oveľa mäkkší než žula. 

UMELÝ (TECHNICKÝ) KAMEŇ

Má podobné vlastnosti ako prírodný kameň, avšak tvorí ho kamenný prach a pojivo (polyesterová živica). Umelý kameň Silestone ponúka až 50 rôznych odtieňov, v našej ponuke nájdete aj umelý kameň Zodiaq alebo Okite. Jeho hlavnou zložkou je kremeň, ktorý je vysoko odolný ako voči poškrabaniu, tak aj znečisteniu, napriek tomu sa však doporučuje chovať sa k povrchu s určitým ohľadom. Dlhodobé vystavenie umelého kameňa môže spôsobiť zmenu farby. Niektoré chemické prípravky dokážu zmatniť povrch alebo umelý kameň poškodiť. 
 

Výnimočná je novinka v našom sortimente - umelý kameň Lapitec neobsahujúci pojivo zo živice. Jedná sa o rozomletý kameň, ktorý je opätovne spojený do jedného bloku pôsobením tlaku a extrémne vysokej teploty, čo umelému kameňu Lapitec dodáva výnimočnú odolnolnosť nie len voči vysokej teplote. Tento kameň je možné napríklad zospodu nahrievať a využívať ho piramo ako varnú dosku. Realizácie nájdete TU

 

DREVOTRIESKA


Drevotrieskové dosky sú cenovo najdostupnejše, avšak z hľadiska trvanlivosti aj najmenej odolné voči poškodeniu. Vyrábajú sa v rôznych farených dekroch, ktoré môžu ale nemusia byť zhodné s dekorom dvierok a korpusov skriniek. Vyrábajú sa aj v dekoroch imitujúcich prírodný kameň. V širokej škále dekorov si každý nájde to svoje. 

 

ZÁSTENY

Na zástenu kuchynskej linky je možné použiť rôzne materiály v závislosti od typu šporáku. Zatiaľčo plynové šporáky vyžadujú keramický alebo kamenný obklad steny, ktorý je odolný voči ohňu, pri sklokeramickej alebo indukčnej varnej doske môže byť zástena aj z drevotriesky.
Univerzálne použitie má aj grafosklo, ktoré je možné vyhotoviť v rôznych farebných variáciách ako aj s vlastnou potlačou. Grafosklo tak môže tvoriť unikátny detail Vašej novej kuchyne, ktorý sa narozdiel od špár keramického obkladu jednoducho čistí. 

Vyberte si svoj vlastný motív na grafosklo.